Głowna/y Księgowa/y

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie zespołem Księgowości w międzynarodowej Firmie produkcyjnej
  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego
  • Udział w globalnych projektach na poziomie grupy
  • Terminowe i rzetelne sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych
  • Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, VAT-UE),
  • Nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów księgowych, kontrola formalno-prawna, rachunkowa i merytoryczna dokumentów
  • Współpraca z audytorami (sporządzanie raportów, zestawień oraz przygotowywanie odpowiedzi i wyjaśnień) i instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP, banki)
  • Współudział w przygotowywaniu dokumentacji cen transferowych
  • Opiniowanie planowanych przedsięwzięć gospodarczych pod względem zgodności z prawem podatkowym
  • Przygotowanie zestawień, analiz, raportów i sprawozdań na potrzeby Zarządu.

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość)
  • Minimum 3 – 4 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku głównej księgowe w międzynarodowej firmie, preferowana branża produkcyjno-handlowa
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem min. 3 lata
  • Wysokie umiejętności interpersonalne
  • Umiejętność sporządzania deklaracji: CIT, VAT (transakcje międzynarodowe), PIT, WHT oraz sprawozdań do GUS
  • Praktyczna wiedza z zakresu sporządzania rocznych sprawozdań finansowych, nadzoru nad sporządzaniem dokumentacji cen transferowych
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego oraz innych regulacji prawnych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania departamentu księgowego
  • Bardzo dobre posługiwanie się systemami finansowo-księgowymi (znajomość SAP będzie mile widziany) oraz pakietem MS Office
  • Certyfikat MF do usługowego prowadzenia ksiąg lub/i kwalifikacje biegłego rewidenta
  • Język Angielski na poziomie B2/C1

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w stabilnej, prężnie rozwijającej się międzynarodowej firmie
  • konkurencyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i umiejętności
  • duże możliwości rozwoju zawodowego
  • przyjazną atmosferę i wysokie standardy pracy
  • atrakcyjny pakiet benefitów:
    • świąteczne karty przedpłacone, paczki świąteczne dla dzieci
    • dofinansowanie do wypoczynku
    • karta MultiSport
    • grupowe ubezpieczenie na życie
    • prywatna opieka medyczna
    • samochód służbowy

Pracovní oblast Finance a právo
Smlouva Smlouva na dobu určitou – s možností na dobu neurčitou
Rozvrh hodin Plný úvazek
Přihlaste se na tuto pozici

Sdílejte tuto pozici

Chcete se dozvědět ještě víc? Kontaktujte nás!

"Jak probíhá výběrové řízení?

K dispozici je vám náš zkušený personalista, který vám poskytne informace o našich volných pracovních pozicích, jak specializovaných, tak manažerských, a také vás provede výběrovým řízením. Kroky, kterými projdete během výběrového řízení, jsou u různých pozic odlišné. Po pohovoru s personalistou a po pohovoru s manažerem může následovat např. osobnostní dotazník nebo návštěva assessment centra.

U La Lorraine Bakery Group neděláme žádné rozdíly mezi lidmi podle věku, pohlaví, kultury, sociálního původu, náboženství. Ať jste kdokoliv, u nás stojí vše na nadšení , nasazení, vzájemném respektu a talentu. Máte zájem o tuto pozici? Neváhejte tedy a přihlaste se!"