Głowna/y Księgowa/y

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie zespołem Księgowości w międzynarodowej Firmie produkcyjnej
  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego
  • Udział w globalnych projektach na poziomie grupy
  • Terminowe i rzetelne sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych
  • Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, VAT-UE),
  • Nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów księgowych, kontrola formalno-prawna, rachunkowa i merytoryczna dokumentów
  • Współpraca z audytorami (sporządzanie raportów, zestawień oraz przygotowywanie odpowiedzi i wyjaśnień) i instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP, banki)
  • Współudział w przygotowywaniu dokumentacji cen transferowych
  • Opiniowanie planowanych przedsięwzięć gospodarczych pod względem zgodności z prawem podatkowym
  • Przygotowanie zestawień, analiz, raportów i sprawozdań na potrzeby Zarządu.

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość)
  • Minimum 3 – 4 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku głównej księgowe w międzynarodowej firmie, preferowana branża produkcyjno-handlowa
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem min. 3 lata
  • Wysokie umiejętności interpersonalne
  • Umiejętność sporządzania deklaracji: CIT, VAT (transakcje międzynarodowe), PIT, WHT oraz sprawozdań do GUS
  • Praktyczna wiedza z zakresu sporządzania rocznych sprawozdań finansowych, nadzoru nad sporządzaniem dokumentacji cen transferowych
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego oraz innych regulacji prawnych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania departamentu księgowego
  • Bardzo dobre posługiwanie się systemami finansowo-księgowymi (znajomość SAP będzie mile widziany) oraz pakietem MS Office
  • Certyfikat MF do usługowego prowadzenia ksiąg lub/i kwalifikacje biegłego rewidenta
  • Język Angielski na poziomie B2/C1

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w stabilnej, prężnie rozwijającej się międzynarodowej firmie
  • konkurencyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i umiejętności
  • duże możliwości rozwoju zawodowego
  • przyjazną atmosferę i wysokie standardy pracy
  • atrakcyjny pakiet benefitów:
    • świąteczne karty przedpłacone, paczki świąteczne dla dzieci
    • dofinansowanie do wypoczynku
    • karta MultiSport
    • grupowe ubezpieczenie na życie
    • prywatna opieka medyczna
    • samochód służbowy

Jobdomein Finance & Legal
Contract Tijdelijk contract - mogelijkheid vast
Uurrooster Volcontinu

Interesse in deze job? Neem contact op!

Hoe verloopt het sollicitatieproces?

Voor onze expert en management vacatures staat ons Recruitment Team je graag te woord om jouw sollicitatie op te volgen. De stappen die je zal doorlopen tijdens de selectieprocedure varieëren per functie. Na een gesprek met HR en een gesprek met de leidinggevende is bijvoorbeeld ook een persoonlijkheidsvragenlijst of assessment center van toepassing.

Voor onze vacatures in productieomgeving staat onze selectiepartner Adecco je graag te woord. Adecco behartigt jouw kandidatuur voor zowel tijdelijk werk als uitzendkracht, alsook voor aanwerving met een vast contract.

La Lorraine Bakery Group maakt geen onderscheid in leeftijd, geslacht, cultuur, sociale achtergrond, religie,… wie je ook bent, bij ons draait het om passie, gedrevenheid, wederzijds respect en talent. Lijkt deze functie iets voor jou ? Twijfel dan niet en solliciteer !